Strona główna O nas Współpraca Sprawozdania Władze Galeria Statut 27-02-2017
Nasze projekty
"MASZ SZANSĘ"
"HARMONIA"
PUNKT PORAD
"DWA NA DWA"
"SZKÓŁKA GITAROWA"
GRAMY - MUZYKA
FUTSAL 2007/2008
FUTSAL 2008/2009
FUTSAL 2009/2010
"kiloGRAM" jam session
S P M
WARSZTATY MUZYCZNE
JESTEŚMY RAZEM
POMOCNA DŁOŃ
Futsal 2011/2012
"BE CREATIVE"
MUZYKA WYSTARCZY
MALI WIELCY ARTYŚCI
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ostatnie Artykuły
Świat ściągania
Narkotyki - droga do...
Gdy dopadnie Cię stres
Ogień i woda - emocje
"Szacun" dla siebie,...
FINAŁ PROJEKTU "MUZYKA WYSTARCZY"

W ostatnią sobotę (21 listopada 2015) w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, podsumowaliśmy (tzn. Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży "BRAMA") realizowany w tym roku muzyczny projekt "Muzyka Wystarczy". W ramach finału zaprezentowali się na scenie uczestnicy projektu. Miały miejsce trzy sety muzyczne. Najpierw przedstawili się młodzi muzycy, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z gitarą. Poszło im naprawdę dobrze, czego potwierdzeniem były gromkie brawa przybyłych gości. Następnie dla publiczności zagrała grupa rockowa "Scopolamine". Duża dawka pozytywnej energii. To się musiało podobać. Na koniec swój recital dał Jakub Kusior - młody, bardzo utalentowany gitarzysta i wokalista ze Szczytna. Szeroka publiczność mogła go poznać w jednej z edycji MUST BE THE MUSIC, gdzie grając na gitarze dotarł do półfinału. W tzw. międzyczasie wszyscy uczestnicy "finału" mogli posłuchać psycholog Agnieszki Niewiadomskiej, która mówiła o "Życiu Pełnym Pasji". miłym akcentem spotkania, było rozlosowanie 10 płyt CD zespołu "Scopolamine". Wychodząc z CKiS, można było usłyszeć refleksje uczestników przedsięwzięcia - to był dobrze spędzony wieczór.


<
MALI WIELCY ARTYŚCI

Nowy projekt w "BRAMIE". "MALI, WIELCY ARTYŚCI". W ramach zadania zostanie utworzona świetlica środowiskowa, która będzie funkcjonowała w soboty. W ramach działalności świetlicy zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne i reedukacyjne, mająca na celu wyrównanie dysproporcji w poziomie wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów szkolnych u dzieci objętych opieką.
Zadaniem projektu będzie także działalność wychowawczo - motywująca wyrabiająca u dzieci postawy prospołeczne a także asertywność i dbałość o rozwój własnych talentów i zainteresowań.
W ramach tego zadania odbędą się wycieczki edukacyjne oraz turystyczno - krajoznawcze. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Anna Zagawa.


Więcej informacji o projekcie znajdziecie
TUTAJ


DOBRY CZAS SPĘDZONY W "BRAMIE".

Równo tydzień temu, w piątek, zorganizowaliśmy w „BRAMIE” spotkanie zespołu CANTARE PER DIO. Chcieliśmy w pewnym sensie uczcić niedawny sukces zespołu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd „Nasze Wieczne Kolędowanie”, który odbył się w styczniu. Przypomnę, że zespół zdobył tam nagrodę główną.
Na „bramowe spotkanie” przybyło sporo osób. Zjawili się nie tylko sami członkowie zespołu, ale również niektórzy z ich rodzin. Nie zabrakło ks. Grzegorza Gołąba, który jest duszpasterzem Zespołu.
Najpierw był krótka modlitwa. Trzeba było podziękować Panu Bogu za talenty, wytrwałość, cierpliwość. Następnie przyszedł czas na trochę wspomnień. Oglądaliśmy fragmenty filmów z naszych koncertów. Trzeba przyznać, że trochę się zmieniliśmy od 2005 roku. Dziewczyny wyrosły na piękne, młode kobiety. My – panowie muzycy, trochę się zmieniliśmy. Uciechy było niezmiernie dużo. Oglądając te obrazy widzieliśmy, jak na przestrzeni tych lat rozwijała się nasza muzyka, zmieniał się sprzęt. Dobrze, iż mogliśmy to zobaczyć.
W międzyczasie dostarczono pizzę i inne smakołyki. Biesiadowaliśmy zajadając, śpiewając i bawiąc się.
Ostatnim punktem naszego spotkania był mini warsztat przygotowany przez Marka J. Zrozumieliśmy sporo, a także na pewno poznaliśmy się jeszcze bardziej.
Opuszczaliśmy „BRAMĘ” w dobrych nastrojach, zastanawiając się, kiedy zrobimy kolejne tego typu spotkanie. A na razie dziś wieczorem próba.

"CANTARE PER DIO" ZDOBYWCĄ NAGRODY GŁÓWNEJ NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU W NIEPOKALANOWIE

Chór młodzieżowy CANTARE PER DIO działający w Parafii Św. Stanisława w Skierniewicach zdobył nagrodę główną podczas odbywającego się w Niepokalanowie prestiżowego, Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Nasze wieczne kolędowanie”. Szefem chóru jest Andrzej Lange.
W konkursie zaprezentowało się w sumie 54 wykonawców z całej Polski.

(informacja za http://www.dziennikskierniewicki.pl/skierniewicki-chor-najlepszy-w-polsce/)

Cieszy taki obrót sprawy, gdyż zespół "CPD" związany jest ze Stowarzyszeniem "BRAMA". Odbywa próby w naszej sali muzycznej, korzysta podczas koncertów i innych wydarzeń muzycznych z naszego sprzętu. Tak więc, cieszymy się razem z zespołem, gratulujemy wielkiego sukcesu, doceniamy wysiłek i życzymy jeszcze więcej osiągnięć.

JEST KREATYWNOŚĆ W MŁODZIEŻY

W miesiącach październik - listopad, w Stowarzyszeniu "BRAMA" odbywały się zajęcia warsztatowe w ramach projektu BE CREATIVE współfinansowanego przez Urząd Miasta Skierniewice. Młodzież biorąca udział w zajęciach to przede wszystkim uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Prowadząca warsztaty, psycholog Agnieszka Niewiadomska potrafiła rzeczywiście wyzwolić w uczestnikach drzemiącą w nich kreatywność.


Więcej o warsztatach w zakładce "BE CREATIVE" w naszych projektach

POMOCNA DŁOŃ - TO JUŻ TRZECI ROK ZAJĘĆ

W miesiącach wrzesień – listopad 2013 r. Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „BRAMA” prowadzi drugą część warsztatów „Pomocna Dłoń”. Pierwszy cykl zajęć miał miejsce na wiosnę tego roku.
Celem realizowanego obecnie przez Stowarzyszenie „BRAMA” zadania jest uczestnictwo grupy dzieci, młodzieży (sprawnej i niepełnosprawnej) w zajęciach tematycznych - warsztatach plastycznych. Warsztaty stwarzają możliwość ich uczestnikom:
- poznania nowych technik plastycznych
- doskonalenia technik plastycznych przez uczestników poprzedniej (2) edycji warsztatów.
Zajęcia umożliwiają również pokazanie swoich zdolności artystycznych oraz prezentacje dokonań na wystawach w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach oraz siedzibie Stowarzyszenia „BRAMA”. W warsztatach uczestniczy młodzież niepełnosprawna a także jej zdrowi rówieśnicy. Wspólnie spędzają wolny czas, pomagają sobie wzajemnie w trakcie pracy. Młodzież zdrowa pełni funkcje asystenta niepełnosprawnego rówieśnika, stając się na każdym spotkaniu asystentem innej osoby. Każde spotkanie warsztatowe poprzedzone jest zajęciami integrującymi grupę. Ważnym elementem jest organizowanie wspólnego słodkiego poczęstunku przygotowywanego wspólnie przez obie grupy młodzieży na zakończenie spotkania warsztatowego oraz w trakcie wystaw. W warsztatach bierze udział w sumie ok. 50 osób. Zajęcia prowadzone są prze panie: Dorotę Jarczyk oraz Jolantę Kowalską. Efektywnego wsparcia udziela pan Kazimierz Jarczyk.

BE CREATIVE - BĄDŹ KREATYWNY. WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY.

W miesiącach październik - listopad 2013 Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży "BRAMA" poprowadzi dla młodzieży warsztaty zatytułowane "BE CREATIVE". Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach liczących ogółem dwadzieścia młodych osób. Na jedną grupę przewidziano osiemnaście godzin zajęć. Warsztaty poprowadzi psycholog, pani Agnieszka Niewiadomska, która na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem "BRAMA". Całość zajęć podzielona została na sześć bloków tematycznych. 1. Kreatywne rozwiązywanie problemów. 2. Samoświadomość - kim jestem? 3. Bronienie własnego zdania i argumentacja. 4. Nauka metod kreatywnego uczenia się. 5. Wystąpienia publiczne. 6. Pomysł na wieczór dla znajomych.
Zapraszamy do udziału w warsztatach. Zgłoszenia i pytania można kierować na adres: brama.mlodzi@wp.pl. Tytuł wiadomości: "BE CREATIVE".
Warsztaty współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Skierniewice.

NIE TYLKO TRENING PIŁKARSKI - WARSZTATY Z PSYCHOLOGII SPORTU

We współczesnym sporcie coraz większą rolę odgrywa przygotowanie mentalne zawodników. Wynika to z faktu wyrównania przygotowania fizycznego i technicznego sportowców. W takiej sytuacji sięga się po dodatkowe zasoby człowieka tkwiące w jego psychice.
Również do Skierniewic zawitała psychologia sportu, za sprawą Stowarzyszenia „BRAMA”, które zorganizowało warsztaty z tego zakresu. W Warsztatach wzięli udział młodzi piłkarze klubu „WIDOK SKIERNIEWICE”, rocznika 97. Zajęcia prowadzone były przez psycholog Agnieszkę Niewiadomską oraz prezesa Stowarzyszenia „BRAMA” Marka Kozłowskiego. Spotkania odbywały się w siedzibie Stowarzyszenia, do którego trzykrotnie przybyli piłkarze wraz z trenerem. Pierwsze zajęcia poświęcone były motywacji ogólnej. Zaprezentowany był amerykański film „Niezłomny” przedstawiający drużynę „Highland Rugby”, która w swej trzydziestosześcioletniej historii zwyciężyła 418 razy, a poległa tylko 10. W oparciu o film zawodnicy „WIDOKU” scharakteryzowali swoją drużynę i określili jej mocne oraz słabe strony. Drugie spotkanie poświęcone było przede wszystkim rolom grupowym, a także temu co się w nas dzieje, czyli emocjom i uczuciom. Trzecie zajęcia były kontynuacją poprzednich, czyli piłkarze dopasowywali siebie nawzajem do określonych ról w drużynie. Na koniec mogli usłyszeć od swoich kolegów i trenera to, za co są cenieni pod względem koleżeńskim i sportowym. Czas pokaże, jak te spotkania przełożą się na atmosferę w zespole i wyniki. Oczywiście, prowadzący zdają sobie sprawę, że takich spotkań potrzeba więcej, by zobaczyć korzystną zmianę. Na pewno warto kontynuować tego typu zajęcia, gdyż sport nie tylko przygotowuje do bycia zwycięzcą na boisku, ale również w codziennym życiu.

WARSZTATY WOKALNE Z ADAMEM RYMARZEM

W sobotę 20 października tego roku odbyły się warsztaty wokalne zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „BRAMA”. W warsztatach uczestniczyli członkowie zespołu „Cantare Per Dio” działającego przy parafii św. Stanisława BM w Skierniewicach. Grupa pozostaje pod opieką Stowarzyszenia „BRAMA”, które udostępnia jej profesjonalną salę prób muzycznych oraz sprzęt nagłośnieniowy. Warsztaty poprowadził znany w środowisku muzyki chrześcijańskiej muzyk, wokalista, trener wokalny – Adam Rymarz. Jak mówią uczestnicy – „to był dobry czas”. Ćwiczenia wokalne odbywały się od godziny 10.00 do 18.30, z przerwą na obiad. Pierwsza część poświęcona była ćwiczeniom emisji głosu, natomiast po południu trenowano konkretne utwory, a także improwizację. To były godziny wytężonej pracy, która jednak przyniosła konkretne rezultaty. Na pewno w przyszłości zostaną zorganizowane kolejne edycje warsztatów, bo jak przyznawali uczestnicy, w Skierniewicach trudno znaleźć trenera wokalnego na tak wysokim poziomie i z tak pozytywną osobowością.

„POMOCNA DŁOŃ” – ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO CYKLU WARSZTATÓW

W Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach zakończył się pierwszy cykl warsztatów plastycznych w ramach projektu „Pomocna Dłoń”. Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „BRAMA”. Warsztaty rozpoczęły się 18 kwietnia tego roku i zakończyły 25 maja. W zajęciach wzięło udział 14 osób niepełnosprawnych oraz 14 wolontariuszy, którzy ze swymi podopiecznymi tworzyli dzieła posługując się techniką zwaną „orgiami płaskie”. Grupa osób niepełnosprawnych podzielona była na dwie kategorie wiekowe – dzieci oraz młodzież z dorosłymi. Uczestnicy zajęć rekrutowali się ze skierniewickich szkół i placówek – Zespołu Szkół Integracyjnych, Szkoły Podstawowej nr 5, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 3.
Podsumowaniem pierwszej edycji warsztatów będzie wystawa wykonanych prac plastycznych, która jeszcze przed wakacjami zostanie zorganizowana na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych. Należy przypomnieć, że projekt „Pomocna Dłoń” współfinansowany jest przez Miasto Skierniewice. Osobami odpowiedzialnymi za jego realizację z ramienia Stowarzyszenia „BRAMA”, są państwo Dorota i Kazimierz Jarczyk.

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >